שאלות נפוצות

 •  

  איזה סכום ביטוח אני צריך?

  לכל אדם, צרכים ביטוחיים אחרים. לפני שרוכשים ביטוח, חשוב לבחון מהו הצורך הביטוחי, כלומר לכמה כסף יזדקקו המוטבים, במקרה מות המבוטח.

  באופן כללי, קיים שוני אם המבוטח רווק או נשוי, עם ילדים או ללא ילדים, עם תלויים אחרים (הורים, קרובי משפחה אחרים) או ללא תלויים אחרים. כמו כן יש לבחון מהי רמת ההכנסה הכוללת, בין אם היא רציפה (משכורת או פנסיה נוספת למשל) ובין אם היא נצברה בחסכונות או בהשקעות אחרות.

 •  

  מהו ביטוח משכנתא?

  ביטוח משכנתא - ביטוח חיים אותו עורכים במקרה בו נלקחת הלוואת דיור (משכנתא). במקרה של מות המבוטח, תשולם יתרת ההלוואה למלווה. מכיוון שבחלוף הזמן החוב של המבוטח קטן, הרי שסכום הביטוח קטן אף הוא.

 •  

  האם אני רשאי להעביר את הכספים שנצברו לפוליסת ביטוח אחרת?

  ניתן להחליף פוליסה לביטוח חיים, בין אם באותה חברת ביטוח ובין אם בחברת ביטוח אחרת. עם זאת, על מנת שתוכל לכלכל את צעדיך, על סוכן הביטוח להציג לך, טרם ההחלפה, שאלון השוואה המפרט את יתרונות וחסרונות המעבר ועליך לחתום עליו. חשוב מאד לוודא כי לא אבדת

  זכויות חשובות כמו מקדמי קצבה מובטחים ועדיפים ביטוח מנהלים ותיקות.

 •  

  יש לי ''ביטוח משלים'' בקופת חולים (שב''ן), מדוע עליי לשקול רכישת ביטוח בריאות פרטי בחברת ביטוח?

  שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים, מכסים באופן חלקי את הצרכים הרפואיים להם אנו באמת זקוקים במקרים של קטסטרופות רפואיות. ביטוח בריאות בחברת ביטוח מעניק יתרונות כגון: ניתוחים מורכבים או השתלות אצל הרופאים הטובים ביותר בארץ ובחו"ל, בזמינות גבוהה וללא צורך בוועדות רפואיות שונות.

 •  

  האם ניתן לצרף תינוקות לפוליסת בריאות?

  בהחלט ניתן לצרף תינוקות בני יומם בכפוף להצהרת בריאות מפורטת של ההורים. לכל ביטוח בריאות יש 3 חודשי אכשרה שלאחריהם הביטוח יהיה בתוקף.

 •  

  מה מטרתה של הצהרת בריאות?

  בהצהרת הבריאות נשאל המבוטח אודות מצבו הבריאותי ומפרט בה אודות ההיסטוריה הבריאותית שלו. מתשובותיו מסיקה חברת הביטוח מהו הסיכון וכתוצאה מכך קובעת את התנאים לפיהם יכול המועמד להתקבל לביטוח.

   

   

 •  

  מהי תקופת התיישנות בפוליסות בריאות?

  תקופה שאחריה לא ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין מקרה ביטוח. בפוליסות הבריאות השונות תקופת ההתיישנות הינה 3 שנים.
 •  

  כל כמה זמן עלי לעדכן את פוליסת הבריאות?

  תחום ביטוח הבריאות הינו דינמי מאודהודות להתקדמות הטכנולוגיה הרפואית ולאור החידושים התכופים בתחום הרפואה.חברת הביטוח מפתחת ומעדכנת את מוצריה בהתאם לחידושים אלה. מומלץ אם כן להיוועץ עם סוכן הביטוח , מעת לעתאודות החידושים ולשפר את היקף הכיסויים ואיכותם.